Venuskind | Sònia Lleonart Dirmuá


Venuskind - Sònia Lleonart Dirmuá (Luitingh Sijthoff)


Venuskind van Sònia Lleonart Dormuà is een prachtige historische roman over de zoektocht naar een eeuwenoud geheim dat meerdere generaties omspant. Ideaal voor liefhebbers van Italië, kunstgeschiedenis en meeslepende verhalen.


In Florence, de stad van kunst en liefde, krijgt Carla Bas, een getalenteerde restaurateur, de kans van haar leven: werken aan een prestigieuze Botticelli-tentoonstelling. Daar ontdekt ze een verborgen dagboek van Botticelli dat een eeuwenoud geheim onthult over een verboden liefde en een verloren schilderij. De zoektocht naar dit schilderij vormt het mysterie dat Carla moet oplossen, terwijl ze de waarheid over haar verleden ontdekt.


Als dit boek verfilmd zou worden dan zou dit een Robert Langdon vibe hebben want heden en verleden weven een zoektocht en met momenten zelfs spannend verhaal waar ook schilderkunst een spotlight krijgt en dat overgoten met een romantische toets die gelukkig niet de overhand neemt. 


Goed geschreven want de schrijfstijl leest heel vlot waardoor de historische toets en de sfeer maximaal doorkomen. Zo geschreven alsof je de schilderijen en hun immense schoonheid voor je kan zien. Van mij had de zijlijn van Carla en haar liefde er best uit gemogen, het voegde geen waarde toe maar dat is dan ook het enige minpunt want dit boek is zo goed.


Het plot en dergelijke is misschien wel te raden maar dat maakt eigenlijk niet uit want het verhaal slorpt je zo op en de sfeer die de auteur gecreëerd heeft maakt alles meer dan de moeite waard. Heerlijk. Prachtig. Poëtisch. Historiek. Kunst. Liefde. Verdriet. Verraad. Allemaal woorden die dit boek samenvatten. Ontdek deze parel vooral zelf. 


Auteur(s):Sònia Lleonart Dormuà

Uitgeverij:Luitingh Sijthoff

Aantal bladzijden: 320

Taal: Nederlands

Productcode (EAN): 9789021055633

Verschijningsdatum: 26/06/2025

Uitvoering: Paperback

0 reacties:

Een reactie posten